neděle 20. prosince 2015

Referendum, cestování a Svatý rok
Referendum à Bozoum


Referendum, cestování a Svatý rok
V neděli 13. prosince se v celé zemi volilo. Pro Středoafrickou republiku tak začíná "dobrodružství" rozhodování v referendu, v rámci něhož se má vybrat ústava.
Po mši svaté se jdu podíval do města, do školy, ve které je volební místnost a kde probíhá hlasování. Je tu málo lidí, ale všechno probíhá dobře a v klidu. Jedinou nevýhodou je fakt, že nikdo novou ústavu nezná a to vytváří mezi lidmi hodně zmatků. Pěkné je, když vidíte vážnost a důstojnost těch, kteří jdou volit! Je to lekce občanské výchovy!
Práce na rozšíření našeho kostela pokračují. Alessio a spol. začali lít beton do základů u nejstrmější stěny a spolu se zedníky z Bozoum dobře pokračují v práci. Škoda, že tu Alessio zůstane už jen několik dní. Pak to bude muset dál už řídit Prozřetelnost!
V úterý jsem doprovázel představenou sester z Bozoum, sestru Helenu, až do Ndim, což je od nás 170 km daleko, silnice jsou spíše hrozné. Jel se mnou Paolo Silvestro, který je můj navigátor a fotograf... Zvládáme dokonce opravit anténu k internetu na misii v Bocaranga. Ve středu jsme zajeli do Yole a do Bouaru (což je dalších 150 km), abychom se zúčastnili oslav indických sester, při nichž si připomínají 24 let od jejich příjezdu do Středoafrické republiky. Oběd, mše a mnoho vděčnosti za tyto sestry, nenápadné, ale tak radostné.
Do Bozoum se vracím ve čtvrtek večer, a začínáme se připravovat na otevření Svaté brány v naší farnosti. Svatý rok milosrdenství, který otevřel papež František "ve světové premiéře" v Bangui, se tak dostane do všech farností ve Středoafrické republice.
"Ježíšova spása má příchuť lásky," řekl František v Bangui. Kéž nám tento Svatý rok milosrdenství a letošní Vánoce pomáhají přivítat nekonečnou lásku Boží a šířit ji kolem nás nebo dokonce ještě dál!Le Suore indiane della Yolé Bouar


Il logo del Giubileo a Bozoum

\