pátek 10. srpna 2018

Workin'Bozoum

Workin'Bozoum

Bozoum je město, ve kterém se pilně pracuje. Během období, které teď máme, čili v polovině období dešťů, tráví lidé spoustu času, někdy i několik dní v polích, aby se starali o úrodu a pěstovali kukuřici, proso, maniok, arašídy, sezam, rýži...

Abychom pomohli mladým lidem, zejména našim studentům ze střední školy Sv. Augustina, kteří právě složili maturitu, zorganizovali jsme dvoutýdenní intenzivní kurz v účetnictví. Na programu je také řízení lidských zdrojů, sepisování projektů, IT a další předměty. Jedná se o to, aby byli dobře připraveni třeba na založení malého podniku a mohli se začít připravovat na budoucnost.

Pod tímto zorným úhlem jsme se rozhodli vytvořit „Workin'Bozoum“: projekt na podporu mladých lidí, aby mohli začít své vlastní malé a střední podnikání (v oblasti zemědělství, služeb, obchodu atd.) a aby si uměli najít cestu k získání malých úvěrů. Vytvoříme tím platformu pro ty, kteří hledají a nebo nabízejí práci a příležitosti pro obchod a směnu.

V těchto dnech k nám dorazil z Itálie kontejner, který každoročně připravuje v Arenzanu naše Prokura a který přiváží nejpotřebnější materiál. Díky práci P. Anastasia, P. Davida, P. Paola a týmu Prokury (Aurelia, Paolo, Domenico, Beppe, italské alpské stáže Alpini a mnoho dalších lidí dobré vůle s velkým srdcem) můžeme získat věci pro základní spotřebu, ale také některé speciální dary. Mimo jiné dorazila velká tiskárna, kterou financovala jedna italská společnost. S tou budeme moci tisknout skripta pro naši střední školu (která jsou jinak nedostupná). Pro nemocnici v Bozoum dorazil ultrazvukový přístroj. Nahradí staré zařízení, které darovala před patnácti lety česká nezisková organizace Siriri. A v zásilce je také osivo rýže, které nám poslal přítel Daniele Borando, abychom tak zlepšili a zušlechtili místní odrůdu.

A novinka na závěr: Dnes ráno, ve čtvrtek 9. srpna, dorazila konečně do Italie Suzanne, Hyppolitova maminka. Odjel z Bozoum do Itálie před pěti lety po ochrnutí dolních končetin a po dalších komplikacích. Po dlouhých pěti letech mohla znovu obejmout svého syna!L'adorazione Eucaristica del lunedì pomeriggio
L'adoration Euucharistique du Lundi après midiLa nuova stampante RisographGauthier

La formazione

Il logo di Workin'Bozoum           ©PaoloSilvestro
Le logo de Workin'Bozoum           ©PaoloSilvestro

Maman Suzanne, Hyppolite e Fr Régis


Žádné komentáře:

Okomentovat