pondělí 7. května 2018

Kniha je tu!Kniha je tu!

Je 1. května 2018: v Bangui, hlavním městě Středoafrické republiky, vstoupili ozbrojení muži do kostela ve farnosti Fatima, hodili do shromáždění věřících ruční granáty a stříleli do davu lidí, kteří sem přišli na mši. Výsledkem je nejméně 16 mrtvých, včetně kněze, kterého jsem znal a okolo sta raněných. Lidé dokonce následně zorganizovali pochod a nesli těla několika obětí před prezidentský palác, kde je ale rozehnala armáda. Je to strašná zpráva. Strach, že se rozpoutá nová vlna násilí, je to oprávněný: 80% země je v rukou rebelů a v samotném hlavním městě existují celé čtvrti, které mají pod kontrolou také jen ozbrojené bandy. Kardinál - arcibiskup Bangui se k události veřejně vyjádřil, s prosbou o modlitby a s výzvou k zachování klidu, ale zároveň žádá vyšetřování a pravdu o tom, co se stalo... Mír v této zemi je stále tak vzdálený!

První týden letošního května, po krátké návštěvě spolubratrů v Bocca di Magra, se točí kolem knihy, ve které jsou shromážděné texty tohoto blogu. První text vyšel v roce 2008, dalších 320 textů v letech 2011 až 2017. Čerstvě vytištěná kniha se nazývá: "Odvahu! Musíme bojovat, aby Bůh mohl slavit vítězství."

Ve čtvrtek večer proběhne oficiální prezentace knihy v Cuneu, v krásném prostředí skleníku, který je plný květin. Dali ho k dispozici přátelé Roagna. Paolo Silvestro (ale nejen on) pracoval na vytvoření této knihy a společně s Fabriziem Brignone (který napsal předmluvu) knihu představili a pak mi předali slovo. Je tu mnoho lidí. Někteří moji karmelitští spolubratři jsou také přítomni. Na konci večera jsme prodali prvních 77 knih!

V pátek mě dokonce zvou na univerzitu v Turíně, kde vyprávím o našem životě v Bozoum asi stovce studentů z třetího ročníku. A večer jsem v Dogliani, kde se mnou RAI (italská televize) dělá rozhovor, a kde dostávám příležitost promluvit o knize (http://www.rainews.it/dl/rainews/TGR/basic/PublishingBlock-8cbbd8fc-3365-4785-a7ec-950b73541553.html #)

Odvahu!


Università di TorinoA Dogliani con RAI 3

Žádné komentáře:

Okomentovat